انکار می‌کنند، اما احتمالا خاموشی صنایع داریم!

به گزارش خبرانرژی، سال گذشته پس از نارضایتی عمومی از قطع برق بدون برنامه مشترکان خانگی، دولت برای حل این مساله خاموشی‌هایی را برای برخی صنایع اعمال کرد،‌ اتفاقی که برای امسال هم از سوی برخی صنایع پیش‌بینی شده است.

انکار می‌کنند، اما احتمالا خاموشی صنایع داریم! درحالیکه خاطرات تلخ قطع برق در سال 1400 برای خیلی از صنایع هنوز تازه‌است، نگرانی‌ها درباره احتمال اعمال خاموشی برای برخی صنایع در سال جدید هم ابراز شده است.

به گزارش خبرانرژی، سال گذشته پس از نارضایتی عمومی از قطع برق بدون برنامه مشترکان خانگی، دولت برای حل این مساله خاموشی‌هایی را برای برخی صنایع اعمال کرد،‌ اتفاقی که برای امسال هم از سوی برخی صنایع پیش‌بینی شده است.

فولاد یکی از صنایعی است که از حالا نگرانی خود را در این خصوص ابراز کرده است. رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد در این باره می‌گوید: هنوز اظهارنظر رسمی برای قطعی برق فولادی‌ها بعد از ماه مبارک رمضان نشده‌است ولی اگر این اتفاق بیفتد، کارخانه‌هایی که روند عادی دارند، دچار مشکل می‌شوند‌.

در شرایطی که نگرانی‌هایی برای قطع برق صنایع تولیدکننده فولاد وجود دارد، مسئولان موضوع را انکار کرده‌اند و رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد نیز در مورد آن هشدار داده است.

آنگونه که ایلنا گزارش داده، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد درباره انتشار خبرهایی مبنی بر قطعی برق صنایع فولاد بعد از ماه مبارک رمضان گفت: بعضی مسئولان اداره برق و معاون وزیر صمت موضوع قطعی برق فولادی‌ها را انکار می‌کنند اما احتمالا این اتفاق بیفتد. به خاطر این موضوع، خیلی نمی‌توان دقیق در مورد این مساله صحبت کرد چون هنوز اظهارنظر رسمی در این خصوص نشده‌ است.

حمیدرضا رستگار در ادامه تاکید کرد: واقعیت این است که قطعی برق، کارخانه‌هایی که روند عادی تولید را دارند دچار مشکل خواهد کرد. کارخانه‌های تولید فولاد نمی‌توانند متوقف شوند. به همین جهت قطعی برق برای آنها آسیب‌های غیرقابل جبرانی خواهد داشت. این کار باعث می‌شود چالشی در بحث تولید ایجاد شود، از همین روی واقعا باید برای آن فکر اساسی شود تا این اتفاق نیفتد.

وی افزود: اگر قرار است، قطعی برق به طور مقطعی هم اتفاق بیفتد حتما باید با برنامه‌ریزی باشد. چون تولیدات کارخانه نباید منقطع شود، این طور نیست که سیستم تنظیم‌گر داشته باشند و برنامه‌های تولید آنها خسارات غیرقابل جبرانی می‌‎بیند.

رستگار در ادامه تاکید کرد: توصیه ما به مسئولان این است که طوری برنامه‌ریزی کنند که حتی‌الامکان این اتفاق نیفتد. ولی اگر قرار است این موضوع قطعی برق نهایی شود و برق کارخانه‌های تولیدی در یک بازه زمانی قطع شود، حتما باید این موضوع را از قبل اطلاع دهند که برنامه تولید این کارخانه‌ها آسیب نبینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.