اروپا روسیه را تحریم کرد، نفت بالا کشید!

به گزارش خبر انرژی، در حالی که فروش ثروت ملی و مصرف آن در بودجه جاری و سایر بخش‌ها نه تنها درآمد نیست که در واقع مصرف داشته‌های یک ملت است، موضوعی که در ابتدا در ظرفیت‌های شرکت ملی نفت دیده شده بود اما آنچه که در عمل رخ داد کاملا با این رویکرد تفاوت داشت.

اروپا روسیه را تحریم کرد، نفت بالا کشید!، قیمت نفت روز جمعه تحت تاثیر چشم انداز تحریمهای اتحادیه اروپا علیه نفت روسیه، حدود ۱.۵ درصد افزایش یافت و دومین رشد هفتگی متوالی را به ثبت رساند.

به گزارش خبرانرژی، بهای معاملات نفت برنت با یک دلار و ۴۹ سنت معادل ۱.۳ درصد افزایش، در ۱۱۲ دلار و ۳۹ سنت در هر بشکه بسته شد.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با یک دلار و ۵۱ سنت معادل ۱.۴ درصد افزایش، در ۱۰۹ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه بسته شد.

پس از این که اروپا تحریم علیه نفت روسیه را در ششمین بسته تحریمها علیه مسکو پیشنهاد کرد، وست تگزاس اینترمدیت برای کل هفته حدود پنج درصد و نفت برنت حدود چهار درصد رشد کرد.

اتحادیه اروپا در ششمین بسته تحریمها علیه مسکو برای افزایش فشار بر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، ممنوعیت واردات نفت روسیه تا شش ماه آینده و توقف واردات فرآورده‌های نفتی تا پایان سال میلادی جاری را پیشنهاد کرده است.

سه منبع آگاه اتحادیه اروپا به رویترز گفتند: اتحادیه اروپا تغییراتی در طرح تحریمهای خود می دهد و امیدوار است موافقت کشورهایی که راغب نیستند را جلب کند و حمایت یکپارچه ۲۷ عضو این بلوک که لازمه تصویب این تدابیر است را کسب کند.

اوپک پلاس پنج شنبه گذشته با نادیده گرفتن درخواست کشورهای غربی برای افزایش سریعتر تولید، به طرح خود برای افزایش تولید ژوئن به میزان ۴۳۲ هزار بشکه در روز پایبند ماند. با این حال، تحلیلگران انتظار دارند به دلیل محدودیتهای ظرفیت تولید، رشد تولید واقعی این گروه بسیار کمتر باشد.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA، احتمال این که بعضی از اعضای اوپک افزایش سهمیه تولید را عملی کنند صفر است زیرا چالشهای تولید بر نیجریه و سایر اعضای آفریقایی اوپک تاثیر گذاشته است.

پس از اعلام برنامه واشنگتن برای خرید ۶۰ میلیون بشکه نفت برای پر کردن ذخایر استراتژیک، سرمایه‌گذاران تقاضای بالاتر از سوی آمریکا در پاییز امسال را پیش بینی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.